درمان زردی نوزاد

چراغ فتوتراپی

کد محصول :311
Phototherapy
عملکرد این دستگاه از طریق منبع نور غیر فیبراپتیکی بالای سر نوزاد است
در فتوتراپی از نور مخصوصی برای تغییر شکل بیلی‌ روبین استفاده می‌شود و در نتیجه کودک بهتر می‌تواند بیلی‌ روبین را تنظیم کند. با این که این روش درمانی مطمئن و بی‌خطر بوده و به ندرت عوارض جانبی به دنبال دارد .
اما برای نوزادان زودرس از چشم‌بندهای مخصوصی استفاده می‌شود تا چشم آنها در برابر نور فتوتراپی مصون بماند. بدن نوزاد در معرض نوره قرار می‌گیرد به گونه‌ای که به بیشترین قسمت‌های پوست نوزاد تابیده شود. همچنین از نوزاد برای اطمینان از کاهش سطح بیلی‌ روبین خون آزمایش خون گرفته می‌شود. کاهش بیلی‌روبین را می‌توان ظرف 4 تا 6 ساعت مشاهده کرد. نوزادان نارس را می‌توان در حالی که تحت درمان به روش فتوتراپی هستند شیر داد. 
* فريم از ورق روغني فولادی  %7 با رنگ پودري الكترواستاتيك
* امكان نصب روي پايه متحرك با ارتفاع قابل تنظيم
* كليد روشن و خاموش
* دیفیوزر(طلق) اكريليك شفاف
* پوشش بدنه از رنگ پودری الکترواستاتیک ویژه آنتی باکتریال
* سیمهای استاندارد نمره 1 الی 1/5 با غلاف نسوز
* ترمینال استاندارد با علائم نشان دهنده سیم ارت (هادی زمین)
* امكان تنظيم افقي در زاويه دلخواه
* پشتی لامپها از ورق آلومنیوم آنادایز براق آلمانی
* قابل ارائه با ریموت کنترل

 

متداول ترین منبع نوری که در فتوتراپی مورد استفاده قرار می گیرد ، لامپ های فلئورسنت است.  این لامپ ها ، نور آبی با طول موج 400–520 nm منتشر می کنند که  فلئورسنت آبی مخصوص دارای برچسب F20T12/BB یا TL 20W/52 است. لامپ های فلئورسنت آبی عادی با برچسب F20T12/B تابش بسیار کمتر از لامپ های فلئورسنت آبی مخصوص تحویل می دهد.
از مزیت های لامپ های فلئورسنت می توان به ارزان بودن آنها اشاره کرد اما این لامپ ها بعد از حدود 1200 ساعت استفاده ، شدت نور و تقریباً 35–40 %  از تابندگی نور آبی خود را از دست می دهند. تولید کنندگان این لامپ ها همواره به کاربران توصیه می کنند که بعد از اتمام تعداد ساعات مجاز برای استفاده ، نسبت به تعویض این لامپ ها  اقدام کنند. قرار دادن مستقیم این لامپ در کنار نوزاد به طور قابل ملاحظه ای دُز خروجی را کاهش می دهد.

چراغ فتوتراپی تولیدی شرکت جوشغون نور جهت تامین روشنایی موضعی ویژه که نوری با طول موجی در حدود ۴۶۰ تا ۴۹۰ نانومتر ساطع میکند، مناسب درمان بیماری زردی نوزادان ، مطابق با استانداردهای تجهیزات و ملزومات پزشکی تولید شده است.

تجهیزات پزشکیمحصولات

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!